Dachstein - Ľadové kráľovstvo

Dachstein Parná zubačka na Schafberg Parná zubačka na Schafberg Dachstein Dachstein Dachstein
Destinácia: Rakúsko
Kód zájazdu: 1327915
Cena od: 189 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy

Výber termínu

27.07.2024 2 dni Last Minute 189 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Úvod:
Fascinujúci svet ľadu, čistej prírody a tých najdokonalejších línií môžete objaviť cez ľadové kráľovstvo rakúskych Álp. Jedno z najkrajších jazier Salzbugskej soľnej komory – Wolfgansee, malebné mestečko Halstatt, či impozantný masív zo skál, slnkom a vetrom po tisíce rokov ošľahaný ľadovec Dachstein a najvyššie položená vyhliadka Sky Walk sú nezabudnuteľné.

1. deň:
Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy cca o 05:45 h) k jednému z najkrajších jazier – Wolfgangsee. Z kúpeľného mesta St. Wolfgang vedie od roku 1893 na Schafberg, ktorý je 1 783 metrov vysoký, zubačka, ktorá je najstaršou v Rakúsku. Po prekonaní 5,85 km s prevýšením 1 190 metrov nás čaká výhľad na majestátnu horu Dachstein a okolité jazerá. Následne navštívime malebné mestečko Hallstatt. Odchod na ubytovanie, fakultatívne večera.

2. deň:
Raňajky. Dnes sa vydáme na ľadovec Dachstein (2 995 metrov), ktorý ponúka viaceré unikátne atrakcie – Palác ľadu s ľadovým sochami a obrovskou štrbinou, ktorou sa možno dostať do zamrznutého sveta vo vnútri ľadovca, najvyššie položená vyhliadka v Štajersku Sky Walk na 250 metrov vysokej strmej kamennej stene, impozantný visutý most, či sklenená vyhliadka nad skalami ponúkajú dych vyrážajúce výhľady na najkrajšie alpské štíty a gigantický masív Dachsteinu. Návrat na Slovensko vo večerných hodinách.


Ubytovanie:
3* hotel

Stravovanie:
raňajky.


Doprava:
Autokar.


Poznámka:
Zmena programu vyhradená.

Celková cena zahŕňa:
Dopravu luxusným autokarom. 1x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*. Pobytovú taxu. Sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za jednolôžkovú izbu. Doplatok za miestenku. Doplatok za večeru. Vstupy. Lanovky. Cestovné poistenie.
Generované systémom ProfiTour