Flora Olomouc

Poznávacie zájazdy , Česká Republika, Flora Olomouc a Kroměříž, Kroměříž Poznávacie zájazdy , Česká Republika, Flora Olomouc a Kroměříž, Olomouc Poznávacie zájazdy , Česká Republika, Flora Olomouc a Kroměříž, Flora Olomouc Poznávacie zájazdy , Česká Republika, Flora Olomouc a Kroměříž, Olomouc Poznávacie zájazdy , Česká Republika, Flora Olomouc a Kroměříž, Olomouc Poznávacie zájazdy , Česká Republika, Flora Olomouc a Kroměříž, Flora Olomouc Poznávacie zájazdy , Česká Republika, Flora Olomouc a Kroměříž, Flora Olomouc Poznávacie zájazdy , Česká Republika, Flora Olomouc a Kroměříž, Flora Olomouc
Destinácia: Česká republika
Kód zájazdu: 1313285
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Rýchly popis:

Dvojdňový výlet plný zážitkov pre malých aj veľkých,  zahŕňajúci návštevu známej výstavy kvetov Flora a zámok Kroměříž zapísaný do zoznamu svetového dedičstva.


Doprava:
autobusová

Program:

1. deň – odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách, príchod do mesta Olomouc, návšteva najväčšieho sviatku kvetín – jarnej medzinárodnej kvetinovej a zahradníckej výstavy Flora Olomouc, počas ktorej ožije výstavný areál v Smetanových sadoch záhonmi rozkvitnutých tulipánov, kvalitných nových odrôd ako i hybridov. V starostlivosti výstaviska sú skleníky a botanická záhrada. Štyri skleníky (palmový, kaktusový, tropický/subtropický a citrusový) nájdu návštevníci priamo v Smetanových sadoch. Areál botanickej záhrady s rozáriom, či expozíciou aromatických a liečivých rastlín sa nachádza v Bezručových sadoch. Po návšteve výstavy prehliadka historického centra Olomouca, ktoré je  po Prahe druhou najstaršou a najväčšou mestskou pamiatkovou rezerváciou v Česku. Mesto bolo v stredoveku 3. najväčším mestom Českej koruny, v 18. storočí prebudované na mocnú pevnosť, ktorá stala významným obranným centrom a sídlom vojenskej posádky.  Horné námestie obkolesené palácovými domami, barokový 35 m vysoký stĺp Najsvätejšej trojice s viac ako 40 sochami a malou vnútornou kaplnkou,zapísaný zo zoznamu UNESCO goticko - renesančná radnica s orlojom, nádherné fontány a krivolaké uličky. námestie zapísané na zoznam UNESCO, ,kostol sv. Mórica, přemyslovský hrad, Katedrála sv. Václava, Arcibiskupský palác, Arcidiecézne námestie.Ubytovanie a nocľah.

2. deň -  – raňajky, návšteva  arcibiskupského zámku v meste Kroměříž - letné sídlo olomouckých arcibiskupov s obrazárňou a  rozsiahlou knižniciou ,ktorá obsahuje  88 tisíc zväzkov a hudobný archív s viac ako 6 000 barokovými  skladiebami. Reprezentačné i obytné priestory kroměřížského zámku patria k nejhodnotnejším zámockým interiérom strednej Európy. Snemovný sál označovaný za jeden z najkrajších rokokových interiérov v Českej republike (natáčal sa tu film Amadeus režiséra Miloša Formana). Pri obnove mesta zničeného tritsaťročnou vojnou bola na neplodnej a močaristej pôde vybudovaná pôvodná neskoro renesančná záhrada s cestami s  vysokými špaliermi, s 244 m dlhou galériou sôch antických bohov a historických postáv, s centrálnou kopulovitou osemhranou budovou  Rotundy,  oslavujúcou svojou výzdobou vodný živel a umenie štukatérov, sochárov a freskárov. Pristavený nový vstup z prvej  polovice 19. storočia tvorí Čestný dvor klasicistnického typu zo strán uzavretý velkými skleníkmi. Celý komplex bol v roku 1998 zapísaný do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Po prehliadkach návrat na Slovensko, príchod vo večerných hodinách.                                 V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 1x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie  KOMFORT alebo poistenie PLUS, orientačná cena vstupov ... EUR/os. dosp. osoba, 35 EUR/os. dieťa (platba na mieste v CZK). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 35 EUR/1 noc, miestenka 10 EUR, príplatok za dvojsedadlo 70 EUR. Nástupné miesta: BA bez príplatku, NR, TT - 10 EUR, TO, PN, PE - 15 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 20 EUR, BB, ZV, PB, ZA - 25 EUR.

Typ stravy:
raňajky

Dni:
2 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD

Pamiatky v programe pre leták:
Flora | Olomouc | Kroměříž

Generované systémom ProfiTour