Orlie hniezdo

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1305994
Cena od: 289 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

16.08.2024 3 dni Last Minute 289 € +0 € autobusová
06.09.2024 3 dni First Minute 299 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Úvod:
3-dňový autokarový zájazd

Perex:
Nechajte sa okúzliť národným parkom Berchtesgaden s horskou cestou a Orlím hniezdom, ktoré síce spojené s Hitlerom, vôbec neznižuje veľkoleposť výhľadu. Ponorte sa do Mozartovho sveta v historickom Salzburgu, ktoré má nielen očarujúcu noblesnú atmosféru, ale vyniká aj delikátnou čokoládou. Čaká vás aj návšteva mestečka Hallein, soľných baní (Salzwelten) a pevnosť Hohenwerfen s výhľadom na údolie Salzach.


Program:
1. deň:
Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy o 06:45 hod.), príchod do Salzburgu (UNESCO), rodiska jedného z najväčších fenoménov klasickej hudby, W.A. Mozarta. Miestna sprievodkyňa nám vyrozpráva príbeh tohto velikána, dozvieme sa, kde žil, býval, komponoval či stretával sa s priateľmi a popíjal kávu. Salzburg však nie je len hudba a Mozart. Je to aj mesto s unikátnou barokovou architektúrou, mesto prekrásnych palácov, kostolov a zámkov. Niet sa preto čo čudovať, že historické jadro mesta bolo v roku 1996 zapísané na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Spoznáme, ako vyzerá a hlavne chutí pravá čokoládová delikatesa – Mozartova guľka a bude čas aj na individuálnu navštevu najväčšej pevnosti Strednej Európy – Hohensalzburg. Na záver dňa sa vyberieme na návštevu neďalekého zámku Hellbrunn pri Salzburgu, fakultatívne prehliadka zámku s nádherným parkom a vodnými hrami. Vo večerných hodinách odchod na ubytovanie. Fakultatívna večera.

2. deň:
Po raňajkách odchod do oblasti NP Berchtesgaden. Do skál vytesanou 6,5 km dlhou horskou cestou s piatimi tunelmi sa dostaneme na Obersalzberg. Výťahom sa vyvezieme do výšky 1 834 metrov, kde sa vypína bývalá čajovňa Kehlsteinhaus – Orlie hniezdo, darček k 50. narodeninám Adolfa Hitlera. Nacistický vodca však trpel závratmi, a tak tam bol iba párkrát a nikdy sa dlho nezdržal. Stala sa z neho reštaurácia a aj my, bežní smrteľníci, si môžeme vychutnávať výhľad, ktorý bol kedysi určený iba pre Führera a jeho návštevy. Navštívime mestečko Berchtesgaden. Vo večerných hodinách návrat na ubytovanie. Fakultatívna večera.

3. deň:
Raňajky. Odchod do Halleinu - pôvabného stredovekého mestečka starého 750 rokov s pamiatkovo chráneným historickým jadrom, ktoré patrí k najzachovalejším v Rakúsku. V romantických uličkách starého mesta sa prenesieme do čias, keď sa soľ  ešte nazývala ,,bielym zlatom“ – práve soľ bola komoditou, ktorá mala  významný  vplyv na rozvoj mesta, ako aj obchodu a remesiel. Dodnes zachovalou ríšou ,,bieleho zlata“ sú soľné bane -Salzbergwerk Berchtesgaden, kde si užijeme zábavu aj dobrodružstvo. Pred návratom na Slovensko navštívime pevnosť Hohenwerfen, vypínajúcej sa na skalnom výbežku, z ktorej sa nám naskytne posledný výhľad na údolie Salzach. Návrat na Slovensko v neskorých večerných hodinách (cca o 22:00 hod.).


Poznámka:
Zmena programu vyhradená.


Ubytovanie:
2*/3* hotely/penzióne

Stravovanie:
Raňajky.


Doprava:
Autokar.


Celková cena zahŕňa:
Dopravu luxusným autokarom. 2x ubytovanie s raňajkami v hoteli/penzióne 2*/3*. Miestneho sprievodcu v Salzburgu. Sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za jednolôžkovú izbu. Doplatok za 2 večere. Doplatok za miestenku. Vstupy a lanovky. Pobytovú taxu. Cestovné poistenie.

Generované systémom ProfiTour