Bavorské zámky

Bavorské zámky, Nemecko Bavorské zámky, Nemecko Bavorské zámky, Nemecko Bavorské zámky, Nemecko Poznávací zájazd Advent na bavorských zámkoch Zámok Linderhof postavený Ľudovítom II. Bavorské zámky, Nemecko Bavorské zámky a fontána, Nemecko Bavorské zámky, Nemecko Bavorské zámky, Nemecko Bavorské zámky, Nemecko Bavorské zámky, Nemecko Bavorské zámky, Nemecko
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1305993
Cena od: 379 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

29.08.2024 4 dni First Minute 379 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Úvod:
4-dňový autokarový zájazd

Perex:
Nechajte sa zlákať dokonalou kombináciou histórie a prírodných krás od rakúskeho jazera Wolfangsee cez Mozartovo mesto Salzburg, bavorské more – jazero Chiemsee s možnosťou návštevy zámku Ľudovíta II. Hereenchiemsee a okúzľujúceho ostrovčeka Fraueninsel, ako i ďalších elegantných zámkov Hohenschwangau a Neuschwanstein. A na záver aj romantickým zámkom Linderhof inšpirovaného francúzskou noblesou.

Program:
1. deň:
Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy o 7:00 h), tranzit cez Rakúsko, zastávka pri jazere Salzburskej soľnej komory Wolfgangsee v údolí lemovanom vrchmi, pokračovanie do Salzburgu (prehliadka rodného mesta W. A. Mozarta s miestnym sprievodcom, individuálne voľno), odchod na ubytovanie v okolí Salzburgu.

2. deň:
Raňajky, odchod k jazeru Chiemsee, ktoré je pre svoju veľkosť nazývané Bavorské more (fakultatívne možnosť lodného výletu k Panskému ostrovu a návštevy zámku Herrenchiemsee, ktorý nechal postaviť Ľudovít II. a mal byť vernou kópiou francúzskeho Versailles), pokračovanie na okúzľujúci ostrovček Fraueninsel, malebnej idylickej oázy uprostred jazera. Návšteva ostrova a 1 200 rokov starého kostola, ktorý patrík najfotografovanejším v okolí, možnosť pochutnať si na špecialitách v miestnom hostinci. Odchod na ubytovanie v Mníchove.

3. deň:
Raňajky, prehliadka ďalších dvoch zámkov Ľudovíta II. – Hohenschwangau (kde prežil svoje detstvo a časť mladosti) a následne najkrajšieho a najnavštevovanejšieho hradu v Nemecku – rozprávkového Neuschwansteinu. Návrat na ubytovanie.

4. deň:
Raňajky, odchod na prehliadku romantického zámku Linderhof, obklopeného krásnou záhradou. Linderhof bol postavený Ľudovítom II. ako kráľovská vila, pri jeho stavbe sa tvorcovia inšpirovali francúzskou architektúrou. Po prehliadke odchod na Slovensko, návrat vo večerných hodinách (o cca 22:00 hod.).  


Poznámka:
Zmena programu vyhradená.


Ubytovanie:
3x v hoteli/penzióne 2/3* .

Stravovanie:
3x raňajky.


Doprava:
Autokar.


Celková cena zahŕňa:
Dopravu luxusným autokarom. 3x ubytovanie s raňajkami v hoteli/penzióne 2*/3*. Miestneho sprievodcu v Salzburgu. Sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za jednolôžkovú izbu. Doplatok za miestenku. Vstupy. Pobytovú taxu. Cestovné poistenie.

Generované systémom ProfiTour