Omán s vôňou Orientu

Destinácia: Omán
Kód zájazdu: 1300650
Cena od: 2 389 €
Príplatky od: 199 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

28.10.2024 8 dní Last Minute 2 549 € +199 € odlet: Praha letecká
01.12.2024 8 dní First Minute 2 389 € +199 € odlet: Praha letecká
07.04.2025 8 dní First Minute 2 539 € +199 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program
1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE) - MUSCAT
Odbavenie na letisku v Prahe a odlet do Muscatu, hlavného mesta sultanátu Omán.

2: MUSCAT
Prílet v nočných hodinách. Transfer a ubytovanie v Muscate, raňajky a doobedňajší odpočinok. Poobede nasleduje okružná cesta po Muscate, hlavnom meste sultanátu Omán. Prezriete si Kráľovskú operu a ďalej budete pokračovať pozdĺž pobrežia do starého mesta, ktorého historická časť na Vás dýchne atmosféru rozprávok tisíc a jednej noci. Navštívite tu trhovisko, tzv. Mutrah Souk, ktoré je považované za najlepšie v krajine. Večera a nocľah v Muscate.

3: MUSCAT - BILAD SAYT - AL HAMRA
Po raňajkách začnete prehliadkou miestneho architektonického skvostku "Grand Mosque". Potom budete pokračovať scénickou vnútrozemskou cestou cez nádherné Wadi Bani Auf a dedinku Bilad Sayt, kde tvorí starovekú príťažlivosť zhluk kamenných a hlinených obydlí spolu so sviežimi radmi ďatľových paliem a terasovitých polí. Počas cesty na Vás čaká obed v tradičnej reštaurácii. Deň zavŕšite návštevou magickej Al Hamry, ktorá je jedným z najlepšie zachovalých starých miest v Ománe. Al Hamra je spleť kamenných uličiek lemovaná tradičnými tehlovými domami, ktoré padajú zo svahu do idylickej oázy. Ubytovanie a večeru si vychutnáte v hoteli s romantickým výhľadom na mesto.

4: AL HAMRA - BAHLA - NIZWA
Po raňajkách sa pozriete do unikátnej horskej dediny Mistaf Al Abreeyn, ktorá sa nachádza v nadmorskej výške 1000 metrov nad morom. Presuniete sa do mestečka Bahla s gigantickou pevnosťou. Nasledovať bude prehliadka najkrajšieho ománskeho hradu postaveného na konci 17.storočia, hradu Jabreen. Počas cesty je pre Vás pripravený obed. Vaša cesta bude pokračovať do ruín dediny a banánovej farmy Birkat Al Mouz. Tálo lokalita je domovom starého zavlažovacieho systému Falaj zapísaného v zozname svetového dedičstva UNESCO. Deň zakončíte v Nizwe, najkrajšom meste sultanátu s farebnými kupeľmi a pevnosťou Nizwa Fort, odkiaľ je nádherný výhľad. Podrobnosti zo života tunajších obyvateľov Vám priblíži i ubytovanie v domčekoch Heritage.

5: NIZWA - WADI BANI KHALID - WAHIBI SANDS
RAňajky, následne navštívite trh s dobytkom a dokončíte návštevu starobylej Nizwy. Prídete k oáze Wadi Bani Khalid, ktorá je považovaná za jedno z najkrajších prírodných miest v Ománe. Vody v tieni paliem pozývajú k príjemnej sieste s možnosťou kúpania sa. Obed býva obvykle vo forme pikniku. Potom sa presuniete do oblasti červených a bielch piesočných dún Wahiba Sands, ktorú sú tradičným domovom kočovníkov a beduínov. Miestnu atmosféru púšte vychutnáte pri originálnej večeri a nocľah strávite v tradičnom púštnom kempe (samozrejme v stanoch deluxe).

6: WAHIBA SANDS - ASHKHARA - RAS AL HADD
Po raňajkách v kempe pôjdete cez prepojené mestá Jalan Bani Bu Hassan a Jalan Bani Bu Ali, ktoré tvoria súbor strážnych veží, historických opevnených domov, hrad a starobylé múry plantáží. Ďalej sa vydáte pobrežnou cestou do Ashkhary, kde je pri priaznivých klimatických a hydrologických podmienkach možné uvidieť prírodný jav tzv. Ružové jazero. Uvidíte nádherné pláže na konci sveta v Ras Al Ruways. Počas cesty pre Vás bude pripravený obed. Na rozhraní Ománskeho zálivu a Arabského mora dohliada mohutná pevnosť nad dedinou Ras Al Hadd. Odtiaľ je to kúsok k výbežku Ras Al Jinz, kam chodia klásť vajíčka korytnačky Karety obrovskej. Na tomto unikátnom mieste je možné večerné pozorovanie korytnačiek pri kladení vajec. Prechádzka po rezervácii trvá približne 15 minút a je tu zakázané fotenie bleskom. Ubytovaní budete na tomto čarovnom pobreží.

7: RAS AL HADD - SUR - WABI SHAB - MUSCAT
Naraňajkujete sa v prírodnej rezervácii a potom Vás čaká cesta pozdĺž pobrežia späť do hlavného mesta. I na tejto ceste Vás bude sprevádzať kultúrne a prírodné bohatstvo Ománu. Pôjdete cez prístavné mesto Sur, ktoré bolo strategickým bodom na africko-ázijskej obchodnej ceste. Uvidíte Wadi Tiwi, hlbokú a úzku roklinu vytesanú z hôr, ktorá sa tiahne pozdĺž mora, vo Wadi Shab absolvujete jazdu v autách, v prípadne je v ponuke variant cca 2,5 hodinovej túry. Počas cesty budete mať zaistený obed. Potom sa vydáte cez biele pláže a tyrkysové vody Bimah Sinkhole a pokračovať budete späť cez Quriyat, dedinu stráženú pevnosťou z 18.storočia. Pred odletom povečeriate a odpočiniete si v hoteli v Muscate.

8: MUSCAT - PRAHA (VIEDEŇ)
Skorý ranný transfer na letisko v Muscate, odbavenie, odlet do Prahy s prestupom v Dubaji.

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 10 osôb.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

*cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa krytie liečebných nákladov vo všetkých krajinách (aj 3. stupeň varovania Ministerstva zahraničných vecí SR) aj v prípade ochorenia COVID-19, náklady na ubytovanie v prípade karantény do výšky 50,- EUR/noc, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady do výšky 1.000,- EUR a preplatenie storno poplatkov bez spoluúčasti.

*dress code do mešity v Muscat – dlhé rukávy a dlhé nohavice alebo sukne, šatka pre ženy.

Cena zahrnuje:
leteckú prepravu Praha - Muscat - Praha na linkách spoločnosti Emirates s prestupom (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
5 x ubytovanie v hoteloch 3* s raňajkami, 1 x uytovanie v Heritage homes
1 x ubytovanie v púštnom kempe v deluxe stane
6 x raňajky, 5 x obed v lokálnej reštaurácii alebo formou pikniku a 4 x večera
všetky transfery počas okruhu
všetky prehliadky a vstupy podľa programu
služby sprievodcu CK

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy
prepitné cca 90,– USD/ osoba
fakultatívne služby
cestovné poistenie ECP PLUS (ponuku poistenia radi pošleme podľa aktuálnej ceny zájazdu)
Generované systémom ProfiTour