Velký okruh Itálií letecky

ITÁLIE ITÁLIE ITÁLIE ITÁLIE ITÁLIE ITÁLIE ITÁLIE ITÁLIE
Destinácia: Taliansko
Kód zájazdu: 1219571
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Okruh:

TRASA ZÁJAZDU: Benátky • Murano • San Maríno • Pompeje • Capri • Rím • San Gimignano • Pisa • Florencia • Verona


1. DEŇ

autokarová verzia: odchod zo SR v ranných hodinách. Nocľah v okolí Benátok . Letecká verzia: odlet z Prahy do Benátok. Transfer na ubytovanie a nocľah.


2. DEŇ

Prejazd do Benátok, celodenná prehliadka tohto romantického mesta s neopakovateľnou atmosférou, ktoré je rozložené v lagúne na viac ako stovke ostrovčekov. Prehliadka námestia sv. Marka so zvonicou a chrámom sv. Marka, Dóžov palác . Navštívime aj sklárne na ostrove Murano. Nocľah.


3. DEŇ

prejazd oblastí Gran Sasso , návšteva „vreckovej“ republiky San Maríno , v ktorej platí množstvo bizarných predpisov. Aby sa napr. zabránilo zištným sobášom, platí tu zákaz zamestnávať pomocníčky mladšie ako päťdesiat rokov. Nasleduje mestečko Loreto, do ktorého vraj anjeli v 13. stor. preniesli dom Panny Márie z Palestíny. Nocľah.


4. DEŇ

návšteva Pompejí . Miesta, ktoré bolo po stáročia zasypané sopečným popolom, ďalej potom zastávka v prístavnej Neapole.


5. DEŇ

celodenný výlet na kúzelný ostrov Capri s možnosťou výletu na člne k najväčšej pozoruhodnosti ostrova, ktorou je Modrá jaskyňa. Večer návrat na pevninu, nocľah.


6. DEŇ

prehliadka talianskej metropoly a centra kultúry – Ríma . Prechádzka historickým centrom s neobyčajnou koncentráciou antických pamiatok, ako sú Koloseum alebo Pantheon. Navšteva námestia Piazza Navona s Fontánou Štyroch riek, Španielskych schodov, fontány di Trevi. Svoj návrat do Ríma si môžete „poistiť“ vhodením mince práve do tejto fontány. Nocľah.


7. DEŇ

návšteva pápežského štátu Vatikánu – sídla katolíckej cirkvi. Chrám sv. Petra s jeho katakombami, kde je oi aj hrobka zosnulého pápeža Jána Pavla II., Vatikánske múzeá s ohromujúcou Sixtínskou kaplnkou. Zvyšok dňa opäť venovaný „večnému“ Rímu. Nocľah.


8. DEŇ

návšteva toskánskej dedinky San Gimignano , obohnané hradbami a trinástimi historickými rodovými vežami, ktoré dokresľujú stredoveký obraz mesta. Prejazd do mesta Siena s Mušľovým námestím a Dómom. Nocľah.


9. DEŇ

prehliadka Pisy . Návšteva Campo dei Miracoli (Pole zázrakov) so známou šikmou vežou a Dómom. Fakultatívne výstup na šikmú vežu. Popoludní prejazd do Florencie – kolísky renesancie, ktorá sa odtiaľ rozšírila do celého sveta. Prehliadka významných historických pamiatok - námestie della Signoria so sochou Davida, palác Vecchio, katedrála Santa Mária del Fiore, galéria Uffizzi či jeden z najkrajších talianskych mostov Ponte Vecchio. Nocľah.


10. DEŇ

návšteva Verony . Aréna, balkón, pod ktorým Romeo vyznával Júliu lásku, most Scaligerovcov a krásnu baziliku San Zeno. Odchod smerom do Rakúska po východnom brehu jazera Lago di Garda . Nocľah. Letecká verzia : návšteva Verony, podľa letového poriadku transfer na letisko a odlet späť do ČR.


11. DEŇ

odchod cez Rakúsko do ČR. Návrat vo večerných hodinách.

CENA ZAHŔŇA: autokarový variant: dopravu klimatizovaným autokarom, 10 nocí v 2lôžkovej izbe v hoteli ***, 10 x raňajky, služby česky hovoriaceho sprievodcu. Letecká varianta: leteckú prepravu Praha – Benátky – Benátky, letiskové taxy a ďalšie poplatky, dopravu klimatizovaným autokarom, 10 nocí v 2lôžkovej izbe v hoteli ***, 10 x raňajky, služby česky hovoriaceho sprievodcu

FAKULTATÍVNE PRÍPLATKY: 1lôžková izba (cca 140 EUR), 10 večerí (cca 92 EUR)

CENA NEZAHRNUJE: cestovné a covid poistenie , vstupy, miestni sprievodcovia cca25 EUR (platba na mieste), miestna pobytová taxa 3/4 EUR/osoba/noc (pri ubytovaní Rím, Benátky, Florencia)

Zmena programu vyhradená.

Generované systémom ProfiTour